Strzał nie do obrony czyli Smolarek na poprzeczce!

Uwielbiam czytać relacje z meczów piłkarskich. Uwielbiam sprawozdania PAP oraz innych portali. Uwielbiam kiedy piłkarz uderza piłkę głową, która trafia w słupek. Dziś znowu miałem ubaw. Może nie powinienem tak się nabijać, może trochę naciągam, ale jak ubaw, to ubaw. No mercy. Przejdźmy do meritum. Oto relacja z pewnej (kontrowersyjnej jak się okazało) sytuacji z meczu Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok:

W zamieszaniu podbramkowym piłka trafiła w rękę Euzebiusza Smolarka. Ten trafił w poprzeczkę, a skutecznie głową poprawił Bruno.

Prawdziwa rzeźnia. Uderzenie piłką musiało być straszliwie mocne. Smolarek w końcu dostał tylko w rękę, a mimo tego wylądował na poprzeczce. Potem głową poprawił jeszcze Bruno. Trudno natomiast jasno określić w co głową trafił Bruno. Żal Smolarka jeśli w niego, żal Bruno jeśli w poprzeczkę. Trudno także stwierdzić czy w tej sytuacji padł gol. Możemy się domyślać jedynie, bo w końcu była to kluczowa sytuacja meczu, a Smolarek został zmieniony dopiero w 90 minucie, więc w tej feralnej 75 najwyraźniej nic mu się nie stało. Oto natomiast co się dzieje potem:

Chwilę później wszyscy piłkarze Jagiellonii otoczyli już sędziego Pawła Gila. Powtórki telewizyjne jednoznacznie nie wykazały, czy Smolarek celowo zagrał piłkę ręką. Arbiter uznał, że nie.

Dobra, dość kpin. Wiemy wszyscy o co chodzi, piłka nożna, uderza się w piłkę, strzela się gole i tego typu oczywistości. Gra głupia, bo 22 kolesi lata za łaciatą okrągłą piłką, w ogóle nie trzeba rozumu przecież używać, ale jednak można chyba choć minimum wysiłku wkładać w spójność tych piłkarskich komunikatów. Minimum, kurwa, minimum.

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/polonia-warszawa-jagiellonia-bialystok-kontrowersy,1,4271650,wiadomosc.html

Tu zrzut ekranu, bo jeszcze poprawią i wyjdę na głupka.(środkowy akapit)

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Strzał nie do obrony czyli Smolarek na poprzeczce!

  1. no ale czyż nie otwiera to drogi do nadinterpretacji i fałszywego pojmowania na zasadzie odwróconej kolejności? Zamiast „skrót myślowy” to „myślałem, że to skrót”.

  2. Myślę, że biorą pod uwagę poziom obecnych matur kolejne pokolenia maturzystów będą analizować takowe teksty pod kątem „co artysta chciał powiedzieć”. Ciekawe jak będzie oficjalna wykładnia MEN (tzw. klucz)?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s