Giabeł

Giabeł zabiera do piekła grzeszników. Wszyscy muszą pamiętać, że człowiek rodzi się grzesznikiem, a jak człowiek grzeszy wciąż i jeszcze i w grzechu się zagłębia, wtedy Giabeł cieszy się. Skacze do góry i robi miny, uśmiecha się zacierawszy ręce, ogonem macha. No i giabeł bierze grzeszników do piekła i tam dręczy. I teraz tak: jak człowiek grzeszy, to się Pambóg denerwuje i do siebie nie bierze. No bo jak do siebie, skoro u Niego niebo jeno dla tych, co pokutę odbyli i grzechów żałują, lub tych, co bez grzechów są. Nic by nie mógł z takim grzesznikiem Pambóg zrobić, bo nie ma do tego narzędzi. W związku z tym sprawę zostawia Giabłu. Giabeł człeka grzesznego karze, bo nagrodzić za zło nie może, gdyż nie ma narzędzi. Gdyby Pambóg mógł karać, pewnie Giabeł były niepotrzebny, giabeł z kolei nagrodzić nie może, bo gdzież to się tak komuś wpieprzać w kompetencje, a jednak Pambóg jakby szefem. Niezbicie więc giabeł odwala za Pamboga czarną robotę. Jest giabeł na jego usługach. Niezbyt dobrze świadczy to o Pambogu, a całkiem niezgorzej o Giable. No ale z drugiej strony, niech buty robi szewc, niech ubrania szyje krawiec. Wespół w zespół to robota idzie migiem kiedy każdy robi swoje.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Giabeł

  1. A gdyby tak giabeł nagradzał za grzeszne uczynki? Pewnie żle na świcie by się działo. To może nagrody za grzeszne myśli, szkód na świecie by nie było a giabeł miałby satysfakcję, bo z karania tylko ma już pewnie złe samopoczucie.

  2. Ale by mu się lepiej zrobiło. Tak pewnie mu źle. A wiemy, że wyobrażenia o nim są róznorakie, choćby smutny gej w south park. Kto wie, może tam gnuśnieje z powodu monopolu jaki posiada.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s