Nie będzie niczego

Jeśli płyty nie będą się sprzedawały, wydawcy przestaną je wydawać, zespoły przestaną je nagrywać, bo nie będą w stanie dźwignąć budżetu płytowego. Nie ma płyt – nie ma nowych utworów – nie ma koncertów, bo przecież ludzie przychodzą posłuchać nowych utworów na żywo. Nie ma koncertów – nie ma zespołów. 

 

Paweł „Drak” Grzegorzewski, lider zespołu Hunter w wywiadzie dla Teraz Rocka.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Nie będzie niczego

  1. Heh, a jednak są wykonawcy, którzy nagrywają płyty. I nawet niektórzy słuchacze je kupują np.: ja. Chodzę też na koncerty. Zresztą z koncertów to teraz jest lepszy dochód niż z płyt. A Hunter nie powinien się chyba martwic o popularność i frekwencję na koncertach. Na własne oczy widziałem jak na Sonisphere 2011 oklaskiwało ich ładne kilka tysięcy ludzi, którzy nawet zapłacili za bilety.

    A tak na marginesie to dla informacji Draka chciałbym dodać, że są nawet tacy zboczeńcy co udostępniają nagrane przez siebie płyty za darmo do zessania.

  2. No właśnie, ale koleś albo pieprzy jak z nut, albo jest oderwany od rzeczywistości. Sprzedaż płyt to jest teraz nikły procent dochodów, ale cały przemysł muzyczny chyba inaczej to przelicza. Oni pewnie liczą ile to ludzi kupić powinno i wtedy sumują „straty”. Na koncerty ludzie będą chodzić zawsze i to niekoniecznie po to, by usłyszeć na żywo nowy materiał. Zajebiście mnie rozbawiła ta jego sentencja. Drogą dedukcji doszedł, że jak tak dalej pójdzie i dalej będzie się ssało płyty z netu za darmochę, to nikt nie będzie robił muzy. Wszyscy pójdziemy do domu i zaczniemy czytać książki. Dopóki internet nie zabije literatury. Wtedy znikną pisarze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s