Obraził się

Po płycie Revolta wokół Sweet Noise wytworzyła się dość dziwna atmosfera. To był projekt, który spotkał się z bardzo poważnym niezrozumieniem i nie został należycie doceniony w branży. (…) A według mnie Revolta była poważnym konceptem, którego echa obecne są w polskiej muzyce do dziś – w postaci łączenia różnych klimatów, kolaboracji odmiennych muzycznych światów. teraz to jest coś normalnego, wtedy to był szok. I tak jak w Stanach czymś nowym i rewolucyjnym był kawałek Run-D.M.C. i Aerosmith Walk This Way – kamień milowy w dziedzinie łączenia hip hopu z rockiem – tak w Polsce takim utworem jest Jeden Taki dzień z Peją. (…) Od jakiegoś czasu media mają ze mną problem – czy to co robię, jest naprawdę zajebiste, czy jestem w tym panteonie polskiego rocka, czy może jednak nie do końca. Cóż, być może ten brak zrozumienia zawsze towarzyszy działaniom pionierów, rewolucjonistów i innowatorów. (…) W takiej właśnie atmosferze powstawał ostatni album Sweet Noise, The Triptic. Płyta, którą właściwie musiałem kończyć sam, bo zespół powoli przestawał istnieć. Mimo to postanowiłem to zrobić, i dać ją ludziom jako dzieło Sweet Noise.

Glaca dla Teraz Rocka

 

Dziękujemy, Glaco.

Ludzie.

Reklamy

20 uwag do wpisu “Obraził się

 1. Huh, pamiętam jak startował TVN Style, to był z nim tam wywiad 😀 Gadał coś o tym swoim noise’owym projekcie, miał jakąś dziecięcą zabawkę i mówił, że istnieją ludzie, którzy to tak przerabiają, że wychodzą z tego piski! I on przyjdzie i zagra set!

  Nie zagrał, bo zdjęli program.

  Dziękujemy, Glaco.

  • Szkoda, że nie zagrał. Ja kiedyś lubiłem płytę Czas Ludzi Cienia (serio), ale jak sobie przypomnę te teksty, to normalnie się wstydzę. To jest prawie wojna o ludzką moralność, o duszę.

 2. No. Takie przełomowe rzeczy nagrał i nikt się nie poznał. Poza tym z basistą Toola nagrywał w Ameryce, to wiadomo. Kazik, Dynamind, Flapjack rapowali sami, a Glaca rapera zaprosił, więc uważaj co mówisz, gościu. Godność jego ceń, ludzie ciemny.

  • Ja Czas… też mam, ale Revoltę już odpuściłem. Wystarczy mi teldedysk Converse z Peją. Tak, to było przełomowe tak na tle logo sobie grać i śpiewać. Bardzo amerykańskie. Szkoda, że wtedy jeszcze telefonia komórkowa nie była tak daleko posunięta. Byłby klip z nowinkami technicznymi. Na przykład Glaca by telefonował do Peji z najnowszego HTC.

 3. Myśli puste tych unikam
  Wbijam się w sedno, głęboko wnikam
  Potrzebuję iskry, chcę rozpalić ogień
  Rozjaśnić mrok, który noszę w sobie

  To ze „Skurwiela”. Jezu. Sporo jest o „myślach” w jego tekstach. Przynajmniej do tych dwóch kawałków. Myśl jest kluczem zrozumienia. Od niechcenia. Zapomnienia, znienawidzenia.

 4. Czuję się odarty z uczuć
  Z moich myśli, zgwałcony
  Mentalnie poniżony

  „Nie było”. Znowu „myśl”. Ktoś musiał bardzo głęboko wejść, żeby tak z myśli odrzeć. Zajebiste to jest.

 5. Dobra, jeszcze jeden fragment, ostatni już, bo się nie mogę powstrzymać:

  Wyszedł z domu, już nie wrócił, z całym światem się skłócił
  Przez to rodzinę zasmucił
  Jego ziomi też zepsuci
  Którzy są dla niego wszystkim
  Ból życia, odciski
  Na spracowanych dłoniach
  Bez pardonu się zachował

  To jest taki reportażowy fragment. „Jeden Taki Dzień”.

 6. Wiki sugeruje, że Glaca. Ale to trzeba by sprawdzić w oryginalnym wydaniu albumu, o ile jest tam zaznaczone kto co. Wg mnie to pisał Glaca, ale pewnie pod hip hop, stąd takie rymy, rytm i w ogóle o ziomku jakimś. Chociaż „odciski” na spracowanych dłoniach sugeruję jakiegoś pracownika fizycznego, trudno powiedzieć czy zżyty z rodziną, na pewno rodzina z nim, bo ją zasmucił swoim wyjściem i skłóceniem się ze światem. Ale parę wersów dalej sugestia, że wychowała „go” ulica, więc pewnie ziomek jakiś, co do roboty ciężkiej poszedł, wkurwił się, ból życia, brak przyszłości. W innej zwrotce jest jeszcze być może istotna informacja: „sprzedał dzieci dla polityki”. Podejrzewam, że to metaforycznie idzie o ludzką kondycję. O CZŁOWIEKA.

 7. No to we dwóch móżdżyli. Zajebiście. Powinni pozaznaczać która linijka czyja, bo tak, to ludzie głupieją. Bo skąd mają wiedzieć?

  Myślę, że powinniśmy też Glacę przeprosić za tak słaby odbiór jego Revolty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s