Spadek frekwencji koncertowej

Podczas trasy październikowej był niewielki spadek. Ale w Warszawie do tej pory Kult regularnie wyprzedawał dwa koncerty w Stodole – na tydzień przed. A teraz do ostatniej chwili w kasie były bilety.

Z czego to wynika? Z nasycenia rynku, które świadczy o normalizacji – publiczność nie rzuca się już na każdy koncert, ale zaczyna przebierać w bogatej ofercie, która niewiele różni się od tej na Zachodzie. Do tego dochodzi podwyżka cen biletów związana z wprowadzeniem 23-proc. stawki VAT. – Skoro ludzie muszą wydać większe pieniądze, wolą wydać na coś pewnego. Najbardziej odczuły to zespoły z tzw. średniego pułapu, grające dla kilkuset osób.

Piotr Wieteska menedżer Kultu

Oczywiście wojenki Kazika ze swoimi fanami (i nie tylko) nie mają na frekwencję na koncertach Kultu żadnego wpływu.
 
Reklamy

13 uwag do wpisu “Spadek frekwencji koncertowej

  1. Ale Wieteska też ma rację. Ceny za gig skoczyły. Poza tym np.: taki ja – byłem na około 10-11 koncertach Kultu. Nie chce mi się iść na kolejny. Wolę pójść na kogoś na którego występie dawno nie byłem (jak na jesieni na TSA, których nie widziałem na żywo od 10 lat), odłożyć kasę na zagraniczną tzw. gwiazdę lub pójść 2-3 razy na młodą kapelę by zobaczyć czy warto inwestować w zakup płyty.

  2. Ja wiem, że Wieteska ma rację, ale nie sądzę, żeby to był jedyny powód. Bo teraz już przy takich warunkach, jak te wymienione przez Wieteskę, trzeba coś więcej niż po prostu być Kazikiem. A Kazik to zawsze Kazik, do tego jeszcze te dymy wokół różnych pierdół. Bo nie dość, że ceny wyższe, to ludzie przepłoszeni.

  3. No wiesz Tomku, to krasnostawski światek kulturalny, a Martę widzę często na eventach w Siennicy, a ta wyraźnie zaznacza się na kulturalnej mapie powiatu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s