Milion najlepszych piosenek wszechświata

Pełno rankingów. Jeszcze niedawno czytałem je z przyjemnością, dziś już ze znudzeniem. Ba, sam chciałem zrobić ranking najpierw najlepszych płyt lat 00, potem moich ulubionych albumów punkowych, ale wszystko spaliło na panewce bo nie potrafię ułożyć hierarchii. Nie ma opcji. Czytam z kolei ile mogę, bardziej z uzależnienia. Rolling Stone sobie chyba teraz jakąś serię robi, bo tu setka, tam pięćsetka, tu pięćdziesiątka, Borys Dejnarowicz to jest w ogóle weteranem. Gdyby się postarał, to mógłby pewnie ułożyć ranking swoich list. W ogóle celują w tym portale zwane niegdyś niezal portalami, dziś już nie wiadomo jak zwane. Nawet Teraz Rock coraz częściej rankinguje. A to debiuty, a to płyty wszech wszech wszech. No ale co się dziwić, ranking to zawsze klikalność, czytalność, słuchalność, a zawsze się znajdzie ktoś kto się nie zgadza i sprzeczka gotowa. Ja się zawsze nie zgadzam, ale ja nie umiem ustalać hierarchii w muzyce, więc takie wyścigi tylko do pooglądania.

Ale może by się, do kurwy nędzy, ktoś wreszcie wziął w garść i zrobił jeden porządny ranking absolutnie wszystkiego? Anyone? Bo dopóki nie będzie takiego rankingu, to jak żyć.

Reklamy

5 uwag do wpisu “Milion najlepszych piosenek wszechświata

  1. Hm, te rankingi u wieśków zawsze podobne, tylko czasami małe rotacje na podium a tam wiadomo będą bitelsi, stonsi, flojdzi lub zepelini. zaraz za nimi yes, sabath, cream, hendrix, doors, nirvana i metallica. ja nie chce takich rankingów, ja wolę bardziej niszowe, jak 10 najlepszych płyt II fali norweskiego black metalu. u Ciebie to będzie 10 najbardziej popieprzonych płyt lat 70 -tych wydanych w europie. to jest ciekawe, a nie to czy zepps są wyżej od floydów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s