Alkohol kulturą i tradycją wszystkich Polaków

Przeczytałem dziś wywiad na natemat.pl z niejakim Konradem Piaseckim. Ja człowieka w ogóle nie znam, ale wiemy, że dziennikarz. Pal sześć kto zacz, ale wywiad oczywiście na temat marihuany, a pan Konrad jest przeciwnikiem legalizacji. Cały wywiad to jest po prostu przeogromny lolcontent. Po całość zapraszam tutaj. Ja do notki wybrałem smaczki.

Alkohol jest czymś obecnym w naszej kulturze, więc to sprawa z innej półki.

Po pierwsze, alkohol zawsze był obecny w naszej kulturze. 

No właśnie, ale ponieważ alkohol jest, a narkotyków nie ma w kulturze i legalizacji, to nie róbmy tak, że otwieramy szerzej bramy

Alkohol ma walory smakowe, jest od wieków obecny w naszej tradycji. A narkotyk zawsze będzie czymś, co jest nienaturalne

Ale wielu ludzi lubi po prostu sobie zajarać właśnie tak dla przyjemności, traktują to jako element spotkań towarzyskich i niewielki element odurzenia. Tak samo jak wypicie lampki wina.

A czy coś się stanie, jeśli nie zapalą? 

A coś się stanie, jak ktoś się nie napije wina do obiadu? 

No tak, ale to jest ingerencja w coś, co jest od wieków. 

I tak do zerzygania. W takich dyskusjach najczęściej pełno jest pieprzenia trzy po trzy. Oczywiście wiedza zerowa, bo po co. Przecież wszystkiego można się dowiedzieć z mediów. A co tam z mediów. To się wie i już. Od wieków się wie. I jak zwykle te same kategorie argumentacji:

  1.  Na znajomego – argumentacja z doświadczenia czyli z dupy. Bo nagle się okazuje, że każdy ma znajomego który coś tam coś tam. A wiadomo, znajomi to źródło przeogromnej wiedzy, bo nikt się tak nie zna jak szwagier Zenek.
  2. Na dzieci czyli będziesz miał dzieci, to zobaczysz.
  3. Tradycja i kultura czyli zawsze tak było i było dobrze, to jest zakorzenione w naszej tradycji i kulturze. 

Argumentacji z punktu 3 jest w wywiadzie z Piaseckim tyle, że można dostać zgagi, ale co tam. Ważne, że się autorytet wypowie, bo przecież się nie zna. A że się nie zna, to prawie wprost się tym chwali:

To też jest straszne. Jeśli dwudziestoparolatkowie nie mogą zasnąć bez marihuany i traktują to jako środek nasenny, to też jest to argument przeciw, a nie za. Niechże pójdą do lekarza i wezmą tabletki. Jeśli zaczną w wieku 20 lat palić na sen, to co będzie w wieku 40 lat? (…) A co, jak im tej marihuany zabraknie? Niech idą się leczyć, bo używanie do tego marihuany to taki półśrodek. (…) tabletek używa się jednak przy udziale lekarza. Aczkolwiek , jeśli badania potwierdzą, że marihuana jest najlepszym i najbezpieczniejszym lekarstwem na bezsenność, to niech będzie traktowana jak lek.

O narkotykach przeciętny człowiek nie ma pojęcia, nie zna objawów używania czy skutków.

Skończ już przeciętny człowieku. Późno już, więc może pora na tabletkę i do łóżeczka.

IMG_0758

Reklamy

11 uwag do wpisu “Alkohol kulturą i tradycją wszystkich Polaków

  1. No tak, ja po przeczytanie myśli redaktora Piaseckiego o mało sie nie zrzygałem z powodu hektolitrów głupoty znanej od wieków i zakorzenionej w kulturze – ignorancji. A przecież on jest znany, robi popularny kontrwywiad w rmf fm czy „piaskiem po oczach” w tvn24. To mainstream, możę go Tomek Lis w walce z marihuaną zwerbował, eśli tak, to współczuję wparcia.

    • No ba. Jest bo jest, zawsze był i ma być. Tradycja, kultura. A koleś jeszcze pieprzy o tych tabletkach. I mowi, ze jeśli badania wykażą, że marihuana jest najlepszym i najbezpieczniejszym … Ciekawe czy wie, która tabletka jest taka i czy zna badania to potwierdzające. Zresztą, czy to ważne.

  2. Dokładnie. Nie ma jak argumentacja. Równie dobrze można przeprowadzić wywiad z hydraulikiem z osiedla. „Pan Henio, hydraulik ze spółdzielni mieszkaniowej, tłumaczy dlaczego narkotyki są złe”.

    • A na koniec podsumowanie wypowiedzi pana Henia: „Przeprowadziliśmy z nim wywiad, który ukazał się w gazecie / telewizji / szmatławcu, więc możecie mu zaufać. To człowiek sukcesu!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s