Taus Melek, Shaitan i Jazydzi

Dziwna historia z tymi Jazydami. W Iraku dzieją sie teraz pojebane rzeczy. „Prawdziwi” muzułmani sie organizują, a za główną zwierzynę łowną wybrali sobie Jazydów. Wiem, wiem, kroją też i chrześcijan, robią egzekucje na niedobitkach irackiej Armii, ale Jazydów tępią jak muchy.

Oto bowiem Jazydzi uważani są przez muzułmanów (głownie Sunnitów, ale podejrzewam, że przez resztę też) za czcicieli szatana.

Religia Jazydów jest nieźle skomplikowana. Oto bóg tworzy nie tyle świat, co siedmiu aniołów. W pierwszy dzień, niedziele, tworzy Anioła Pawia, Archanioła o imieniu Taus Melek. Potem tworzy sześciu kolejnych, ale Taus to boss. Następnie te anioły na polecenia Boga tworzą ziemię. Ta trzęsie sie bardzo, nie wiedzieć czemu, w ogóle jest jakaś niestabilna. Bóg zsyła więc anioły na ziemie, żeby ja uspokoiły poprzez zabiegi kosmetyczne (fauna, flora). Oczywiście to sie udaje, potem anioły tworzą człowieka. Każdy anioł daje jakaś cześć, a to ręka, a to noga, nos, dupa itd., a super Taus daje finalne tchnienie czyli życie i duszę. Człowiek nazywa sie Adam. Bóg każe aniołom oddać cześć Adamowi bo to dzieło doskonałe, ale Taus mówi nie. Bóg zsyła więc Tausa do ogni piekielnych, ten płacze przez siedem tysięcy lat i te łzy gaszą ognie piekielne. Wtedy bóg przebacza i Taus wraca do domu swego, do Boga.

Taus w religii Jazydów jest kluczowy. Sami Jazydzi ponoć twierdzą, że prośba Boga o pokłon dla Adama była swego rodzaju testem osobowości dla Tausa. Takie tam niuanse. Podobno też inne imię Tausa to Shaitan. A takie imię nosi upadły anioł w islamie.

Tam z kolei historia w miarę podobna. Bóg tez prosi anioły żeby sie pokłoniły Adamowi, Shaitan odmawia i won do piekieł. Tyle, że on tam nie płacze. A że nie ma mocy sprawczej, cała jego czarna robota polega na szeptaniu. Szepcze on więc człowiekowi żeby zszedł na złą drogę. Taka jego rola. No ale Shaitan czyli zły zły zły.

Zadziwiająco podobne te losy, potem sie to wszystko rozjeżdża, ale sama istota tkwi w tym, ze dla fanatycznych wyznawców islamu, Taus Melek i Shaitan to ta sama osoba. A skoro Jazydzi czczą Tausa, to znaczy, że czczą złego. „Zdrowy rozsądek” w pełnej krasie. W związku z tym należy sie totalna eksterminacja.

W ogóle bardzo ciekawych rzeczy mozna sie dowiedzieć kiedy już zacznie sie szukać istoty tych wszystkich sporów.

Oto Religia. Najdurniejsza rzecz na tym świecie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s